Het primaire regenwoud van Corcovado herbergt tropische ecosystemen die op geen enkele plaats op aarde worden aangetroffen en is één van de belangrijkste reservaten van Costa Rica. In het park worden zo'n 500 soorten bomen aangetroffen, meer dan 140 soorten zoogdieren, waaronder de tapir en 5 soorten katachtigen, 367 soorten vogels en een ongelooflijke variëteit aan insecten.
In Puerto Jimenez kun je bij het kantoor van La Leona je de auto en je grote bagage achterlaten. Per 4WD taxi reis je in anderhalf uur naar Carate. Als je geluk hebt staat er een paardenwagen zodat je zelf niet met je bagage hoeft te slepen. Anders neem je het zelf mee op de strandwandeling naar de lodge (40 minuten lopen).
De wandeling is afhankelijk van eb en vloed: bij vloed kun je eigenlijk niet over het strand lopen en moet je wachten. Op ongeveer 10 minuten lopen van de lodge ligt La Leona station op de grens van het Corcovado Nationaal Park. Vanuit de lodge kun je samen met lokale gidsen het park verkennen.