De Sierra Maestra is bij uitstek een geschikt gebied voor wandel- of paardrijtochten naar watervallen en plantages. Wat hotels betreft moet je kiezen. Je kunt overnachten in de buurt van Bartolomé Maso, dat meer aan de westkant van de Sierra Maestra ligt. Of je kunt meer naar het oosten overnachten, richting Santiago de Cuba. Houd er dan rekening mee dat vooral het laatste gedeelte van de weg erg slecht is en dat je er bij hevige regen moeilijk kunt komen.
Kies je voor het hotel aan de westkant dan kun je vanuit je hotel diverse tochten maken naar bekende plekke in Cuba. Bijvoorbeeld naar de hoogste berg van Cuba, de Pico Turquino (1972 m). Dit is een tweedaagse trektocht.
Vanaf je hotel kun je ook het voormalige guerrillahoofdkwartier van Castro bezoeken, de Comandancia de la Plata. Deze wandeling is ongeveer 6 kilometer heen en terug en duurt ca. 4 uur.
Verblijf je aan de andere kant dan kun je vooral prachtige wandelingen maken door de bergen waarbij je onder andere El Saltón (de waterval) kunt bezoeken. Een andere wandeling voert langs boerderijen en plantages van fruit, cacao, koffie etc. Ook is het mogelijk om te gaan paardrijden, lekker bij te komen in de hot tub of sauna en je te laten verwennen met een massage.